inne atrakcje

FONTANNA

Antypoślizgowa fontanna chłodząca to kolejna atrakcja uzupełniająca ofertę Kompleksu Basenów Termalnych. 24 dysze pompujące wodę z posadzki  w różnych odstępach czasowych to doskonała zabawa nie tylko dla najmłodszych naszych klientów. Fontanna czynna w okresie letnim.

 

SAUNY

Do Państwa dyspozycji są sauny suche o temperaturze od 70 do 90°C i wilgotności od 5 do 10% czynne cay rok.

Pobyt w proponowanych przez Kompleks saunach suchych umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Oprócz tego rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu. Warto również zwrócić uwagę na odchudzające właściwości sauny – w trakcie jednego pobytu organizm spala 300 kalorii. Dodatkowo sauna poprawia pracę serca, pozwala uregulować skoki ciśnienia i poprawia krążenie.

Sauna sucha ze względu na bardzo wysoką temperaturę w niej panującą jest bardziej wymagająca niż sauna parowa. Jeśli jednak zdecydujemy się na regularne wizyty, efekty zauważymy już po niedługim czasie.

Trzeba pamiętać, że w suchej saunie można przebywać od 8 do 15 minut, po czym należy z niej wyjść, wziąć zimny prysznic, osuszyć się i wrócić do sauny. Po trzecim wyjściu z sauny powinno się natrzeć ciało olejkiem i wypić około litra wody lub soku.

Sauna sucha to dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na:

  • napięcie mięśni grzbietu;
  • przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów;
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
  • nadciśnienie (pod kontrolą lekarza i pod warunkiem ustabilizowanego nadciśnienia, tj. zażywania leków i odpowiedniego trybu życia);
  • niedrożność tętnic;
  • dusznicę bolesną naczynioruchową;
  • po zawale serca, jednak nie wcześniej niż po pół roku.


Sauna w cenie 2zł/2h.

ZEWNĘTRZNE JACUZZI czynne cały rok.

Relaks zapewnią Państwu bez wątpienia wanny jaccuzi, które masując ciało doskonale rozluźniają mięśnie, poprawiają krążenie i ukrwienie skóry. Hydromasaż to doskonały sposób na przemęczenie, osłabienie czy stres.

 

W okresie zimowym niektóre atrakcje mogą zostać czasowo wyłączone z powodu niskich temperatur powietrza oraz oblodzenia.