grota solna

Jaskinia solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, w którym uwalniają się tak istotne dla zdrowia, dobrego samopoczucia człowieka oraz prawidłowej pracy i ochrony organów wewnętrznych pierwiastki jak jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom i selen, który wpływa szczególnie na wygląd i kondycję skóry, a także miedź, która ma silne działanie antygrzybiczne. Wizyty w grocie solnej dostarczają organizmowi minerałów niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów wewnętrznych i stymulujących je, dzięki czemu wzmacniają jego odporność.

W celu podkreślenia charakteru groty i stworzenia specyficznego nastroju, ściany pomieszczenia zdobią podświetlane kruchy solne a podłoga pokryta jest kryształkami soli. Stała temperatura, relaksacyjna muzyka oraz nastrojowe oświetlenie pozwalają całkowicie się odprężyć, odizolować i zapomnieć o stresie. Nasza grota wyposażona jest w generator aerozolu solnego, dzięki któremu możliwe jest odtworzenie atmosfery panującej w podziemnych komorach solnych. Obecność suchego aerozolu solnego zapewnia antybakteryjne środowisko o terapeutycznych właściwościach.  

Dla naszych najmłodszych klientów przygotowaliśmy specjalny kącik, w którym znajduje się stolik z krzesełkami oraz zabawki.

 

GROTA SOLNA - WŁAŚCIWOŚCI:

Właściwie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących seansów w jaskini solnej, wdychanie takiego aerozolu jest wskazane zarówno dla małych dzieci (nawet kilkumiesięcznych), jak i dla osób starszych. Między innymi z tego powodu popularnością cieszą się rodzinne wizyty w grocie solnej. Oczywiście wszystkie zdrowe osoby mogą bez przeszkód korzystać z takich inhalacji i z pewnością przy regularnych seansach odczują poprawę samopoczucia. Gdy chodzi o wskazania medyczne, przebywanie w grocie solnej jest zalecane przy takich schorzeniach, jak:

·         przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych,

·         alergie,

·         niedoczynność tarczycy,

·         nadciśnienie,

·         choroby układu pokarmowego,

·         schorzenia dermatologiczne,

·         stany przewlekłego zmęczenia,

·         chroniczny stres,

·         nerwice.

Trzeba pamiętać jednak, że inhalacje solne samodzielnie nie stanowią terapii leczniczej, mogą jednak wspomóc skuteczność i utrwalić efekty właściwego leczenia. Działanie inhalacji aerozolem solnym samo nie wyleczy choroby i nie można tego traktować w kategoriach zabiegów leczniczych.

 

GROTA SOLNA - PRZECIWWSKAZANIA:

Przebywanie w grocie solnej nie jest wskazane dla osób cierpiących na nadczynność tarczycy. Jaskiń solnych nie powinny również odwiedzać osoby uczulone na jod i inne minerały zawarte w aerozolu. Do przeciwwskazań należy również:

·         choroba nowotworowa,

·         gruźlica,

·         stany zapalne wywołane infekcją wirusową,

·         wysoka gorączka,

·         choroby płuc,

·         choroby nerek,

·         otwarte rany (uszkodzenia skóry).

 

 

Zobacz także: baseny termalne / basen rekreacyjny / basen sportowy / sauny i jacuzzi / strefa rekreacyjna / woda termalna

 

Pobierz:

Regulamin korzystania z groty solnej