baseny termalne

Oferujemy Państwu możliwość skorzystania z dwóch całorocznych niecek, w tym jednej wewnętrznej, zawierających surową wodę termalną, wyposażonych w masaż karku i masaże ścienne.

Zdrowotne właściwości wód termalnych znane są nie od dziś. Mszczonowska woda termalna jest wodą wodorowo – węglanowo – wapniowo – sodową, wydobywaną z głębokości 1714 metrów. Jej właściwości korzystnie wpływają na schorzenia pochodzenia reumatycznego oraz układ kostny. Poprawia ona również samopoczucie, obniża stres, a także stabilizuje układ nerwowy. Gwarantujemy, że nasza woda zapewni Państwu oczekiwany relaks i wewnętrzny spokój.

 

Wody wykorzystywane w kąpielisku, to wolne od zanieczyszczeń wody termalne, aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane. Charakteryzują się one podwyższoną zawartością związków żelaza, co powoduje wzrost ich barwy (brązowo- zielonkawa) i mętności.
Ze względów praktycznych niewskazane jest używanie białych lub bardzo jasnych strojów kąpielowych.Temperatura wody: 30-34°C
Głębokość: od 120 cm do 130 cm
Łączna powierzchnia obu niecek: 190m2
 

W okresie zimowym niektóre atrakcje mogą zostać czasowo wyłączone z powodu niskich temperatur powietrza oraz oblodzenia. Z tego samego powodu temperatura wody w nieckach basenowych może odbiegać od założonych standardów.